מאוחדת עוספיה
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

ד

אמין כיוף חדש

פאדי נטור

תעופה

מאוחדת דאליהסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 חברה
משחקית אלואדי
ד"ר עימאד וד"ר אמין החזירו לצעירה את החיוך
10/08/2017,  מאת: פורטל הכרמל

הרופאים עמאד ואמיןלפני חודשיים חייה של סטודנטית בת 25 התרסקו, לאחר חודש של כאבי גרון לא מוסברים, היא הגיעה לרופא שיניים שזיהה כיב והפנה אותה לד"ר עימאד, בניתוח מורכב שנמשך מספר שעות בוצעה כריתת חצי לשון ושיחזורה.


לפני חודשיים חייה של בת אל גולדברג (25) סטודנטית מעפולה התרסקו. לאחר חודש של כאבי גרון לא מוסברים, היא הגיעה לרופא שינים, זה זיהה שמדובר בכיב בלשון והפנה אותה לד"ר עימאד אבו אל נעאג', מנהל מחלקת כירורגיית פה ולסתות במרכז הרפואי "פדה פוריה".

"גילינו כיב בגודל 4 ס"מ, בצד ימין של הלשון. עלה חשד מידי שמדובר בגידול סרטני..." במהלך מהיר במיוחד, הועברה הביופסיה לבדיקה וכשחזרו התוצאות התברר שמדובר בסרטן- גידול ממאיר מסוג קרצינומה (scc).

"החלטנו לנתח ללא השתהות, כשמדובר בילדה בת 25 עם גידול ממאיר, אנחנו לוקחים את זה כמבצע. כולם וכל המחלקות מתגייסים: המטופל, המשפחה, הפלסטיקאי ד"ר אמין אבו ג'בל, מחלקת כירורגיית פה ולסתות, מחלקות הרדמה, טיפול נמרץ, הדמייה ..", מסביר ד"ר אבו אל נעאג'.

"נכנסנו לניתוח בבוקר ויצאנו בערב...", מוסיף ד"ר אמין אבו ג'בל, מומחה לכירורגיה פלסטית וכירורגיה מיקרווסקולארית משחזרת.

בניתוח המורכב והממושך, ביצע צוות הרופאים ובראשו ד"ר אבו אל נעאג', כריתת חצי לשון, ניקוי של כל בלוטות הלימפה בצוואר (על מנת למנוע פיזור לימפתי מהגידול הראשוני בתוך בלוטות הלימפה בצוואר).

בו זמנית, ביצע ד"ר אבו ג'בל, שחזור של הלשון. "לקחנו רקמה מהירך והעברנו אותה עם כלי הדם המזינים אותה, לאזור שנכרת בלשון. וכך שחזרנו את הלשון וחיברנו את כלי הדם תחת מיקרוסקופ".

בת אל: "תוך מספר ימים התחלתי להתאושש, היום, שבועיים לאחר הניתוח אני מרגישה טוב, יכולה לדבר, יכולה לאכול כמעט הכל, יש לי תיאבון , חזרה לי תחושת הטעם... הצוות פה עטף אותי במסירות ומקצועיות שלא נתקלתי בה מעולם... בימים שלאחר הניתוח המתמחים הגיעו כל שעה, ביום ובלילה, לבדוק אותי..."

בת אל, סטודנטית לכלכלה ושרותי אנוש, במכללת עמק יזרעאל הפסיקה לימודים במהלך הסמסטר כדי להתאשפז. גם את החתונה המתוכננת עם בן זוגה אריק, החליטו לדחות, "היינו אמורים להתחתן באוקטובר אבל הזזנו את התאריך כי פחדנו שאני לא אחזור לעצמי...אריק עבר איתי את הניתוח ואת כל האשפוז בצורה מדהימה תמיד נתן לי להרגיש הכי טוב בעולם... ".

עכשיו כשהיא מתאוששת במהירות בת אל בוחרת לקחת את החוויה הקשה כל כך באור הכי אופטימי, "קיבלתי את החיים שלי במתנה ועכשיו, החיים שלי יפים יותר מכפי שהיו לפני המחלה. אנשים לא מבינים ולא מעריכים את הדברים הכי פשוטים, אני יכולה לנשום, אני יכולה לדבר, אני אוכלת...".

בני הזוג קבעו תאריך חדש לחתונה במאי 2018 , "אני מקווה שהצוות פה והרופאים יבואו לחגוג איתנו .. המזל שלי היה שהפנו אותי למחלקת פה ולסת בפוריה, בחיים שלי לא קיבלתי טיפול כל כך מסור".

הרופאים עמאד ואמין

צילום: מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה- פוריה  הוספת תגובה  הוספת תגובה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  

תגובות (1)
 1 כל הכבוד לשני הרופאים
מאת חלבי, ב- 14-08-2017, 13:29
שאפו

  הוספת תגובה  הוספת תגובה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

משחקית אלואדי

מאוחדת עוספיא

עמאר מנסור

נדים קבלאן

סאמר והבהמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
אידלמן תיקון ציוד גינון
אידלמן תיקון ציוד גינון
מודעות פרסום