מאוחדת עוספיה
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

תעופה

ד

מאוחדת דאליה

אמין כיוף חדש

פאדי נטורסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 עסקים
משחקית אלואדי
מה גורם לשיניים צהובות?
29/05/2017,  מאת: פורטל הכרמל

רופא שינייםכל אחד היה רוצה שהפה שלו יהיה מלא בשיניים לבנות, בוהקות וכאלה בעלות מראה נקי ויפה. לשיניים יש משקל רב במראה של כל אדם, ללא קשר לגיל או למצב האישי שלו


וידוע שהרבה מאד מהרושם הראשוני נקבע על ידי מראה הראש, הפה והשיניים יחד עם זאת, כיום ישנם לא מעט גורמים אשר בגללם נהרס הצבע הלבן של השיניים והן הופכות לצהובות. מראה זה אינו בריא ויש בו כדי להצביע על בעיה בשמירה על בריאותן של השיניים.

מה עלול לגרום לשיניים לאבד את צבען הלבן?

•תורשה וגנטיקה - כמו בתופעות רבות אחרות בגוף גם הצבע הלבן בשיניים נתון ותלוי בגנטיקה נכונה וטובה. במקרים שבהם הגנטיקה עלולה להשפיע לרעה מומלץ עוד יותר להקפיד על שמירת השיניים. לסובלים משיניים צהובות כתוצאה מסיבה זו יומלץ לבצע טיפול ציפוי שיניים.

•משתנה הזמן - כפי שהגוף כולו מתבלה ומזדקן, הצבע הצהוב על השיניים הוא הביטוי החיצוני לעייפות השיניים ולהתבלות שלהן עם השנים.

•תרופות, מזון ומשקאות ישנם סוגים שונים של מאכלים ומזונות, משקאות או תרופות שיש ליטול על בסיס קבוע וכאשר החומרים הפעילים שבהם נספגים בשכבת השן החיצונית עלולים להיווצר כתמים שונים. ייתכן והרופא המטפל יורה להפסיק את השימוש בתרופה זו או אחרת על מנת שהכתמים על השיניים לא יגדלו. לחלופין יכול רופא השיניים להביל את השימוש בתרופה לפרק הזמן שבו לא אמורים להופיע הכתמים.

•עישון - אחד הגורמים המשמעותיים ביותר באיבוד הצבע הלבן של השיניים. מכיוון שהניקוטין הוא חומר חזק, הוא גם חודר דרך ציפויי שיניים ומותיר כתמים חומים וכתומים הנראים כלפי חוץ.

•טיפולי שיניים - טיפולים כמו סתימת חורים או טיפולי שורש אמנם נועדו לסייע ולתרום לבריאות השן אך יש בהם כדי להחליש את השכבה החיצונית - מה שיתבטא באיבוד הצבע הלבן והבוהק שלהם.

איך הכי כדאי לשמור על הצבע הלבן של השיניים?

ישנן כיום כמה וכמה דרכים ושיטות להחזיר לשיניים צהובות את הצבע הלבן שלהן או לשמור על השיניים בריאות וחזקות מבלי שייראה שהן מאבדות מצבען הלבן:

•הימנעות מעישון ממושך.
•הימנעות ממזונות העשירים בעמילן או כאלה שהוכח שמעודדים את איבוד הצבע הלבן - פירות יער, שוקולד, משקאות מוגזים וממותקים, יינות ומזונות שיש בהם ריכוז גבוה של צבעי מאכל.
•שמירה אדוקה על היגיינת הפה, כמו למשל צחצוח סדיר של השיניים לפחות פעמיים ביום.
•שימוש מבוקר במוצרי פה המכילים פלואוריד.

חשוב מאד לתת את הדעת על שמירה על בריאות השיניים ולחנך גם את הילדים הצעירים בנוגע להרגלי היגיינת פה כבר מגיל צעיר. לשיניים כאמור יש תפקיד חשוב מאד בקביעת הרושם והדעה על אדם (כל אדם) על פי המראה הכללי שלו, הנגזר באופן ישיר גם ממצב השיניים שלו. במקרים רבים אפשר לנצח את מימד הזמן ולשמור על השיניים נקיות ולבנות למרות גורמים סביבתיים אחרים.

הכתבה באדיבות דנטל שאפ

רופא שיניים


  הוספת תגובה  היה הראשון להגיב למאמר זה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

משחקית אלואדי

עמאר מנסור

נדים קבלאן

מאוחדת עוספיא

סאמר והבהמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
קופת חולים מאוחדת
קופת חולים מאוחדת
מודעות פרסום