אולמי שפיק
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

מאוחדת דאליה

אמין כיוף חדש

תעופה

פאדי נטור

דסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 עסקים
קניון אמין כיוף אמצעי
קניית זהב המדריך המלא
28/05/2017,  מאת: פורטל הכרמל

קניית זהבמאז שחר האנושות היווה הזהב מתכת נחשקת ששימשה לצרכי מסחר וכמובן כסמל סטטוס מכובד. כיום הזהב משמש בעיקר לצרכי ייצור תכשיטים (50%), לצרכי השקעה וערבויות בנקאיות (40%) והשאר לצרכי תעשייה (10%).


השימוש הרב רק הגביר את סחר החליפין וגם בימינו ניתן למצוא חברות המתמחות בעסקאות קניית זהב מכל הסוגים. למעשה, אם ברשותכם חפץ כלשהו העשוי מזהב שאין לכם שימוש בו, הרי שתוכלו למוכרו בשוק החופשי ולקבל תמורתו מזומן. בשורות הקרובות נלמדכם כיצד נקבע מחיר הזהב על מנת שתבינו את הצעת המחיר שתקבלו.

כיצד נקבע מחיר הזהב בכל עיסקה?

מחיר הזהב לכשעצמו נקבע ע"פ 3 מאפיינים מרכזיים:
• מידת טוהר הזהב – זהב טהור הוא זהב שאותו מציינים כ- 24 קראט והוא מכיל 100%. אלא, שנפוץ ביותר להוסיף לזהב גם מתכות נוספות (לצרכי עיצוב ונוחות העבודה עימו), דבר שמקטין את מידת הטוהר ובהתאם לכך גם מפחית מערך החפץ שברצונכם למכור. 18 קרא מוגדרים כ- 75% זהב טהור וכך הלאה.

• שער הזהב העולמי – כל עסקת קניית זהב מתומחרת על פי שער הזהב היומי שנקבע בבורסת ניו יורק, בהתאם לסחר היומי שמתבצע בין חמשת הבנקים המובילים בעולם. בעוד ישנן תנודות מעלה ומטה לכאן ולכאן, הרי שהמגמה הכללית היא עליה לאורך השנים, ועל כן מומלץ כי תיפנו אל קוני הזהב בימים בהם התנודות עולות כלפי מעלה.

• שער הדולר – מחירו של הזהב צמוד לשער הדולר ולכן כאשר שער הדולר עולה, עולה גם ערך הזהב.

על מנת להגיע לערך של 1 גרם זהב, יש לחלק את ערך שער הזהב היומי במספר הגרמים הקיים באונקיית זהב בודדת (כ-31.1), כמובן שיש לקחת בחשבון כי במידה ובידיכם זהב שאינו טהור, יש להכניס לחישוב גם את איכותו של החפץ עצמו. כך למשל, שעון ישן שעשוי מזהב לא יימכר ע"פ ערך הזהב בלבד, אלא יש להכניס לתחשיב גם את יוקרתו מבחינת שמישות. כנ"ל לגבי קניית זהב הנמצא על חפצי אומנות נדירים, פריטים היסטוריים וחפצים אחרים בעלי שימוש או עניין בעיני הסוחר.

איזה זהב יקנו מכם?

חברת קניית זהב מקצועית תקנה מכם כמעט כל חפץ שעשוי מזהב– תכשיטים, סכו"ם, פמוטים, תמונות מעוטרות בזהב, שעונים וקישוטים אחרים. העסקה מתחשבת בכל הפקטורים שהוזכרו לעיל, וניתנת הצעת מחיר רשמית לאחר בחינת החפצים וכמובן, בדיקת טוהר הזהב במעבדה. במקרה שיש ספק, ניתן לפנות אל תכשיטן בלתי תלוי על מנת שיבדוק בעצמו את מידת טוהר הזהב וייתן את חוות דעתו. את התשלום על הזהב ניתן לקבל במזומן, צ'ק או המחאה בנקאית.

בימינו אין שום טעם להמשיך ולהחזיק בחפצי זהב ישנים שרק מעלים אבק. שלחו אותם לבדיקה מסודרת שתקבע את ערכם במדוייק, והתחילו להפיק מהם תועלת בצורה של כסף מזומן. בהצלחה!

קניית זהב  הוספת תגובה  היה הראשון להגיב למאמר זה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

משחקית אלואדי

עמאר מנסור

מאוחדת עוספיא

סאמר והבה

נדים קבלאןמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
קניון מנסור סנטר
קניון מנסור סנטר
מודעות פרסום