אזהאר גן 2
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

מאוחדת דאליה

פאדי נטור

תעופה

אמין כיוף חדש

דסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 מפגעים
קניון אמין כיוף אמצעי
ניסו להבריח בשר באישורים מזויפים
24/05/2017,  מאת: פורטל הכרמל

בשרמתחילת שנת 2017 ועד היום, תפסו המפקחים 83 ניסיונות הברחה, הפעם הבשר הוכנס לארץ באמצעות מכולת בשר שהכילה 26 טון שהגיעה מסין ודיווח ואישורים מזויפים שנשלחו אל הרשויות.


שר החקלאות, אורי אריאל: "תופעת הברחת בשר לא מפוקח אל שטחי ישראל מסכנת את בריאות הציבור ומהווה עבירה על החוק. אנו רואים מקרים כאלו בחומרה, ולא מקלים ראש בענישת המבריחים. מפקחי משרד החקלאות עובדים במרץ כדי לתפוס את העבריינים, למצות איתם את הדין ולהשמיד את הבשר המוברח לפני שיגיע אל החנויות"

מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר בשיתוף מודיעין מכס נמל אשדוד סיכלו ניסיון נוסף להברחת מכולת בשר כבש, ובה 26 טון שיובא מסין. הבשר המיובא, הוכנס לארץ באמצעות דיווח ואישורים מזויפים שנשלחו אל הרשויות. נגד יבואן הבשר, פלסטיני, תושב שכם בשנות ה- 50 לחייו, ונהג המשאית, תושב ישראל, בשנות ה- 50 לחייו, נפתחו הליכים משפטיים. הבשר הועבר להשמדה.

במהלך שנת 2016, תפסו המפקחים כ- 880 טון בשר שאינו ראוי למאכל. מתחילת שנת 2017 ועד היום, תפסו המפקחים 83 ניסיונות הברחה, ובהם עשרות טון בשר שהוברח מהשטחים או הוחזק בתנאים המהווים סכנה לבריאות הציבור.

רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: "המשרד רואה בחומרה כל מקרה ומקרה. לנוכח אירוע זה וקודמיו, אנו חוזרים ומדגישים בכל הזדמנות, כי חל איסור על העברת מוצרים ללא אישור ופיקוח וללא האישורים הנדרשים, עקב חשש לבריאות הציבור".

ממשרד החקלאות נמסר, כי חל איסור על העברת מוצרים מן החי משטחי הרשות הפלשתינאית עקב חשש לבריאות הציבור, וכן, חל איסור על הפעלת מפעלי בשר ללא אישור ופיקוח. במשרד מבקשים מהציבור להקפיד לרכוש בשר במקומות מוכרים הנמצאים תחת פיקוח. בנוסף, יש להקפיד על מוצר באריזה מקורית, סגורה ונקייה עם התוויה וסימון של תאריך ייצור ותאריך פג תוקף.  הוספת תגובה  היה הראשון להגיב למאמר זה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

קניון אמין כיוף אמצעי

נדים קבלאן

סאמר והבה

מאוחדת עוספיא

עמאר מנסורמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
מינימרקט מוניר פרו
מינימרקט מוניר פרו
מודעות פרסום