אולמי שפיק
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

אמין כיוף חדש

ד

תעופה

פאדי נטור

מאוחדת דאליהסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 מאבק האדמות
קניון אמין כיוף אמצעי
בעל הקרקע יהיה רשאי לדרוש מהוועדה המקומית לערוך את שומת ההשבחה
19/05/2017,  מאת: פורטל הכרמל

כפר דליהחוק התכנון והבנייה, קובע כי אם חלה השבחה במקרקעין, ישלם בעל המקרקעין היטל השבחה, החוק אינו מאפשר לבעל מקרקעין שהושבחו לפנות לוועדה המקומית ולברר את שומת ההשבחה בלי להתחייב לשלם את ההיטל באופן מיידי.


מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק התכנון והבנייה (תיקון - בקשה לעריכת שומת השבחה לצורך הערכת כדאיות עסקה),  פ/3954 של חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי וקבוצת חברי הכנסת

ללא מידע זמין על שומת ההשבחה החלה על הקרקע מתקשים מוכרים ורוכשים של מקרקעין לבצע עסקאות מושכלות מאחר ואין בידם מידע וודאי על העלויות הנוספות הכרוכות בביצוע העסקה.

לפיכך מוצע לקבוע כי אם החליטה ועדה מקומית על דחיית עריכת השומה עד למימוש הזכויות במקרקעין, רשאי בעל המקרקעין או בעל עניין באישור בעל המקרקעין, לדרוש מהוועדה לערוך את שומת ההשבחה.

עוד מוצע לקבוע כי במידה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה החליטה על דחיית שומת ההשבחה עד למימוש הזכויות, יוכלו בעל מקרקעין ובעלי עניין במקרקעין, באישור בעל המקרקעין בהם חלה ההשבחה, לדרוש מהוועדה לערוך את השומה כאמור מבלי להתחייב לשלם את ההיטל באופן מידי.

הסדר זה יאפשר למבצעי העסקאות לברר את מצב המקרקעין ולקבל החלטה מושכלת טרם כריתת החוזה.
 
ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר כי רוב הרשויות נותנות את היטל שומה רק לאחר שבעל הנכס מראה חוזה מכירה. הדרישה הזו מקשה על מכירת הנכס וגורמת לזיוף מסמכי מכירה רק על מנת לקבל את שיעור ההיטל.
 
בעד הצעת החוק הצביעו 44 חברי כנסת וללא מתנגדים. הצעת החוק תועבר לוועדת הפנים והגנת הסביבה להכנה לקריאה ראשונה.​  הוספת תגובה  היה הראשון להגיב למאמר זה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

קניון אמין כיוף אמצעי

סאמר והבה

מאוחדת עוספיא

עמאר מנסור

נדים קבלאןמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
קניון מנסור סנטר
קניון מנסור סנטר
מודעות פרסום