מותקאל חלבי
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

פאדי נטור

תעופה

מאוחדת דאליה

ד

אמין כיוף חדשסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 פוליטיקה
קניון אמין כיוף אמצעי
בשורה לכ-7,000 עובדי החינוך המשלים ברשויות המקומיות
18/05/2017,  מאת: אמלה חלבי

הסכם עובדיםהסכם קיבוצי חדש יביא לשיפור תנאי העסקתם של עובדי דירוג החינוך והנוער בשלטון המקומי וכולל גמולים המתווספים לתוספות שמקבלים העובדים במסגרת הסכם המסגרת במגזר הציבורי


יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן "ציבור עובדי החינוך המשלים ברשויות המקומיות ממלא תפקיד משמעותי בהגברת החוסן הקהילתי ובעיצוב פני החברה בישראל, ההסכם לשיפור תנאי העסקתם הושג מתוך הכרה בשליחות החשובה שהם ממלאים"

יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס: "שמח שניתן לנו להטיב בצורה משמעותית עם אלו הדואגים יום יום לחינוך ילדנו"

ההסתדרות, מרכז השלטון המקומי ומרכז המועצות האזוריות חתמו היום (ה') על הסכם קיבוצי חדש המשפר באופן ניכר את תנאי העסקתם של עובדי החינוך המשלים ברשויות המקומיות. ההסכם יחול על כ-7,000 עובדים הנמנים על דירוג עובדי חינוך, נוער, חברה וקהילה.

טקס החתימה על ההסכם התקיים במעמד יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ומנכ"ל מרכז השלטון המקומי שלמה דולברג, לצד שותפים נוספים להבנות, בהם: יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד, מנהל חטיבת הרשויות המקומיות בהסתדרות המעו"ף עו"ד רונן אהרוני, יו"ר ארגון עובדי החינוך הבלתי פורמלי בועז לוי, ראש מנהל שכר והסכמי עבודה במרכז שלטון המקומי חגית מגן, ממונה על יחסי עבודה במרכז המועצות האזוריות פנחס הומינר וסמנכ"ל משאבי אנוש בעיריית ת"א אבי פרץ.

ההסכם החדש כולל, בין היתר, תוספות שונות ועדכוני גמולים, אשר מתווספים לתוספות האחוזיות והשקליות להן זכאים העובדים, מכוח הסכם המסגרת שנחתם במגזר הציבורי בשנת 2016. כמו כן, ובכפוף להסכמות שהושגו בין הצדדים, התוספות השונות יחולו גם על המדריכים המועסקים במתכונת שעתית.

אחת מהבשורות בהסכם היא עדכון של גמול הניהול. מנהלי מחלקות בתחומים הבאים: נוער, ספורט, תרבות, אירועים ותרבות תורנית, זכאים כיום לגמול ניהול מתוקף תפקידם. גמול זה יועלה ויעודכן בהתאם לגודל הרשות.

ברשות מקומית שבה פחות מ-80 אלף תושבים, גמול הניהול יעלה מ-30% ל-38% ואילו ברשות מקומית שבה 80 אלף תושבים ומעלה, גמול ניהול יעודכן מ-30% ל-43%. בשורה נוספת שנושא ההסכם היא הוספה של מנהלי קידום נוער, לרשימת בעלי התפקידים הזכאים לגמול כמנהלי מחלקות.

הסכם עובדים

יתר בעלי התפקידים הזכאים לגמול ניהול יקבלו לשכרם תוספת של 5%, כלומר אם ערב חתימת ההסכם, תפקיד מסוים זיכה בגמול ניהול של 15%, הרי שמ-1.11.16, העובד יהיה זכאי לגמול ניהול בגובה 20%.

הסכם זה מסדיר לראשונה גמול מיוחד לעובדים בעלי תואר שלישי. עובדי החינוך המשלים, שמחזיקים בתואר אקדמי שלישי (PhD) עם זיקה לתפקידם ברשות המקומית, יהיו זכאים לתוספת לשכרם בגובה 10%, במקום תוספת תואר שני בסך 5% הקיימת כיום.

יצוין כי תוספת זו תהווה שכר לכל דבר ועניין ותובא בחשבון גם לחישוב הפרשות המעסיק לקרן הפנסיה, קרן ההשתלמות, פיצויי פיטורים, גמלאות ועוד. בהקשר זה, ראוי להוסיף כי ההסכם כולל גם עדכון לגמול בגין כפל תואר.

החל מ-1 בנובמבר 2016, גמול "כפל תואר", שניתן לעובדים העומדים בקריטריונים שונים (כמו למשל בעלי תואר ראשון בחינוך המחזיקים גם בתעודת הוראה) יעודכן ויעלה מ-6% ל-10.5%.

בהסכם סוכם גם על הגדלת השתתפות המעסיק בדמי החבר של העובד למועדון שלך קרן לרווחת עובדי הרשויות המקומיות.

סך ההפרשה למועדון שלך תעמוד מעתה על 336 שקל, ותוספת זו תחול על עובדים המועסקים ברשות המקומית מעל לשלושה חודשים ובהיקף עבודה שגבוה מרבע משרה. כמו כן, סוכם כי ההשתתפות של המעסיק תעודכן אחת לשנה לפי שינוי מדד המחירים לצרכן.

בנוסף, ההסכם מקצר באופן משמעותי את הוותק הנדרש להבטחת הזכאות לקצובת ביגוד מוגדלת. אם עד כה, עובדי חינוך משלים נאלצו להשלים ותק של 26 שנים כדי לקבל קצובת ביגוד ברמה 4 (מעל 2,100 שקל לשנה), משנת 2017 יהיו זכאים לכך גם עובדים בעלי 15 שנות ותק ומעלה.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בירך את הצדדים ואמר: "ציבור עובדי החינוך המשלים ברשויות המקומיות ממלא תפקיד משמעותי בהגברת החוסן הקהילתי ובעיצוב פני החברה בישראל. ההסכם לשיפור תנאי ההעסקה של עובדי החינוך והנוער הושג מתוך הכרה בשליחות החשובה שהם ממלאים ומשקף סדר עדיפויות חברתי ונכון. אני רוצה לברך את הצדדים על הדרך המכבדת שבה גובש ההסכם ועל הבשורה החשובה שהוא נושא לעובדים".

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס מסר: "הרשויות המקומיות מבינות את חשיבות ההון האנושי וחותרות לשיפור תמידי בשירות לתושבים. כעת, עובדי מחלקות החינוך והנוער על תפקידיהם, שעושים עבודה משמעותית בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, יזכו לתוספת משמעותית לשכרם ולהכרה בעבודתם, כפי המגיע להם".

יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד, אמר כי: "ההסכם החדש מחזק את מעמד עובדי החינוך המשלים ברשויות המקומיות, תוך קידום רווחתם של האנשים שעושים לילות כימים למען חינוך הדור הבא. מעבר לדאגה לעובדים, ההשקעה בשיפור תנאיו של סקטור זה היא גם השקעה בעתיד ילדי ישראל".

יו"ר ארגון עובדי החינוך הבלתי פורמלי, בועז לוי, ציין כי: "התחום שבו אנו עוסקים אינו מסתכם רק בשעות העבודה, זוהי שליחות חברתית ראשונה במעלה שנוגעת באנשים רבים. הגענו להסכם פורץ דרך שנושא בשורה לכל עובדי הסקטור ושומר על הזכויות שלנו בצורה מיטבית".  הוספת תגובה  היה הראשון להגיב למאמר זה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

משחקית אלואדי

נדים קבלאן

מאוחדת עוספיא

עמאר מנסור

סאמר והבהמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
ראוי לבניין ותעשייה
ראוי לבניין ותעשייה
מודעות פרסום